Dolar : Alış : 3.8872 / Satış : 3.8942
Euro : Alış : 4.5770 / Satış : 4.5853
HAVA DURUMU
hava durumu

Mersin17°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 53 Kategoride 931 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Tekstil Bölümü Öğrencilerinden “Doğanın Geri Dönüşümü” Defilesi

01 Haziran 2014 - 25 kez görüntülendi.
Ana Sayfa » Çevre » Tekstil Bölümü Öğrencilerinden “Doğanın Geri Dönüşümü” Defilesi

defile1

Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümü son sınıf öğrencileri, Forum Mersin Alışveriş Merkezi sponsorluğunda Doğanın Geri Dönüşümü Defilesi düzenledi.

31 Mayıs 2014 Cumartesi günü Forum Mersin AVM Sanatçılar Meydanı’nda gerçekleştirilen defilede Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümü öğretim üyelerinin yönetiminde 8 öğrencinin 30 günlük çalışması sonucunda hazırlanan 25 kostüm görücüye çıktı. Üniversitemiz öğrencileri tarafından podyumda sergilenen defilenin genel teması doğa oldu.

Atık malzemelerden hazırlanan ve podyumda sergilenen kostümlerde arı, hava kirliliği, su, elektrik, çuval, pamuk, ağaç, yaprak temaları işlendi. Geri dönüşüm ürünleri kullanın, dünyayı yok olmaktan kurtarın’ mesajını veren defile, izleyenlerin beğenisini topladı.

Defilenin amacı Goethe’nin sözü ile özetlendi: “Doğa en küçük bir çaba harcamadan ve mükemmel bir kusursuzlukta en basit maddeden son derece farklı şeyler yaratıyor; hepsinin üzerine de ince bir tül örtüyor. Yarattığı her bir parçanın kendine has özellikleri, her durumun ayrı açıklaması var ama sonuçta hepsi birlikte bir bütünü oluşturuyor.

defile2 defile3

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Yazılım