Tulumba Köprüsü Yıkılıyor

0
43

tulumba-batti-cikti

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olan Tulumba Battı Çıktı Projesi inşaatı, yapılan törenle başladı.

Törene Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Ali Öz, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin KOCAMAZ törende yaptığı konuşmada, “Mersin’de artık hareketin başladığını görmek, sizlerle beraber bu olaya şehadet etmek çok önemli. Cümleten hoş geldiniz, şeref verdiniz. 30 Mart öncesinde sizlerin karşısına çıkıp, bir söz verdik. Her gittiğimiz yerde Tulumba Köprüsü ile ilgili vatandaşın şikayetlerini aldık. Vatandaşlarımız, Tulumba Köprüsü’nün sağlıklı olmadığını, zaman zaman kazalara sebebiyet verdiğini,  şehrin içerisinde silueti bozduğunu ve mutlaka kaldırılması gerektiğini ifade etti. Biz de hemşehrilerimizin bu talebini yerine getiriyoruz. Keşke yıllar önce çok daha sağlıklı bir proje hazırlanmış olsaydı, ikinci masrafı yapmamış olsaydık. Ancak Mersin trafiğini rahatlatmak, çağın gereklerine uygun hale getirmek ve vatandaşlarımızın mutlu bir şekilde yaşantılarını sürdürmelerini sağlamak düşüncesiyle bir yerden başlamak zorundaydık. Biz de büyük projelerimize ilk olarak buradan başlıyoruz” dedi.

Başkan KOCAMAZ, Mersin’de hizmetler ortaya çıkmaya başladıkça, bunlardan rahatsızlık duyanların da olabileceğine vurgu yaparak,“Bugüne kadar Büyükşehir yasasıyla ilgili olarak yapılanmaları sağlamaya, tamamlamaya çalıştık, planları, programları, projeleri, kaynakları ayarlamaya çalıştık. Devraldığımız belediye kurumsal bir yapıya kavuşamamıştı. Şimdi kurumsallaşma ve kalite çalışmalarımız devam ediyor. Dolayısıyla kimin ne yaptığını hep birlikte görüyoruz”şeklinde konuştu.

“BU KERVAN YÜRÜYECEK”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin KOCAMAZ konuşmasına şöyle devam etti:

“Biz nereye el atsak karşımıza problem çıkıyor ve birileri bizi suçluyor. Taşıdığımız sorumlulukla, yaşadığımız problemleri çözmek mecburiyetindeyiz. Ama siz nereye el atarsanız atın, kamunun yararını gözeterek,  projelerinizi hayata geçirmeye çalışırsanız çalışın Mersin’de, Mersin’in huzurundan, Mersin’in istikrarından, insanların güven içerisinde hayatlarını sürdürmelerinden rahatsızlık duyanlar var.  Ama kim ne söylerse söylesin, kim bize nasıl bir çamur atmaya çalışırsa çalışsın, bu kervan yürüyecek. Bunu da herkes böyle bilsin.”

Şu anda birçok projeyi tamamlamak üzere olduklarını ifade eden Başkan Burhanettin KOCAMAZ, “Bilim ve Gençlik Merkezi ile ilgili projemiz tamamlandı. Yeni Belediye Binası projesi tamamlandı.  Tulumba Köprüsü’nden sonra inşallah Hastane ve Karayolları’nın oradaki trafik sıkışıklığını ortadan kaldıracak projeye başlayacağız. Projesi tamamlandı, ihale aşamasına geldi ama hepsini birden yapma şansımız yok. Çünkü şehir içerisindeki trafik zaten çok sıkışık.  Problemleri bir bir çözmek istiyoruz. Ayrıca Akbelen Bulvarı’ndaki geçitlerle ilgili proje ihalesi şuanda yapıldı” diye konuştu.

Raylı sistem için vatandaşa söz verdiklerini vurgulayan Başkan KOCAMAZ, “Raylı sistem bir anda olup, bitecek bir proje değil. Dünya’nın farklı bölgelerinde incelemelerde bulunduk. Şehrimizin trafiğini rahatlatacak, toplu taşımayı daha kolay hale getirecek projelerle ilgili incelemeler tamamlandı. İnşallah proje ihalesine çıkıyoruz. Mersin’de trafik sorununu gidermek için ulaşımda battı çıktılar ile raylı sistem ile toplu taşıma araçlarının daha mantıklı ve kullanışlı hale getirilmesi ile kentteki trafik keşmekeşliğinin önüne geçmek mecburiyetindeyiz. İnşallah diğer hayata geçirdiğimiz projeler ile Mersin’in trafiğini rahatlatmış olacağız. Bu inşaatın kazasız, belasız tamamlanması için herkesten dua bekliyorum. Mersinimiz için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından, iş makinesinin başına geçen Başkan KOCAMAZ, Tulumba Battı Çıktı inşaatını başlattı.

Tulumba Köprüsü’nün inşaatı dolayısıyla esnaf, törene katılanlara tulumba tatlısı ikram etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here