Türkiye’nin İlk Engelli Gençlik Merkezi Yenişehir’de

0
87

yenisehir-engelli-genclik-merkezi-yuzme-havuzu

Türkiye’de sadece engellilere hizmet veren ilk gençlik merkezi olma niteliği taşıyan Mersin Yenişehir Engelli Gençlik Merkezi’nde yüzme kursları başladı.

Türkiye‘de sadece engellilere yönelik verdiği hizmetle bir ilk niteliği taşıyan Yenişehir Engelli Gençlik Merkezi, zihinsel engelli genç ve çocukların yaşama tutunmalarını sağlıyor.

Yenişehir Belediyesi‘nce inşa edilen Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Engelli Gençlik Merkezinde farklı sosyal etkinliklerde bulunan engelliler, kışın düzenlenen takı tasarımı kursuyla el becerilerini geliştiriyor, yaz aylarında açılan yüzme kurslarında yüzme öğrenip, gönüllerince eğleniyorlar.

yenisehir-engelli-genclik-merkezi-yuzme-havuzu2

YAŞ SINIRLAMASI YOK 

İstemihan Talay Caddesi üzerinde Yenişehir Belediyesi’nce inşa edilerek, 10 yıllığına bedelsiz olarak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü‘ne devredilen Yenişehir Engelli Gençlik Merkezi‘nin Müdürü Belgin Çimen, tesisle ilgili bilgiler verdi. Tesisin tamamıyla engelliler için hizmet verdiğinin altını çizen Çimen, ailelerin çocuklarını herhangi bir yaş faktörü gözetmeksizin kendilerine emanet edebileceklerini vurguladı.

TAMAMEN ÜCRETSİZ 

Merkezde yıl boyunca farklı kurslar açıldığını ifade eden Çimen, kışın takı tasarımı ve jimnastik, yazın da yüzme eğitimi ile engellileri sosyal aktivitelere sevk ettiklerini bildirdi.

Engellilerin merkezdeki imkanlardan bireysel olarak veya özel eğitim kurumları aracılığıyla yararlanabileceğinin altını çizen Çimen, “Öğrencilerimiz, bahçemizde piknik yapma ve farklı insanlarla iletişim kurma imkanına sahip oluyor. Tüm bunların karşılığında da herhangi bir ücret talep etmiyoruz” ifadesini kullandı.

yenisehir-engelli-genclik-merkezi-yuzme-havuzu3

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here