Dolar : Alış : 3.8872 / Satış : 3.8942
Euro : Alış : 4.5770 / Satış : 4.5853
HAVA DURUMU
hava durumu

Mersin19°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 53 Kategoride 931 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampı Öğrencilerinden Başkan Genç’e Ziyaret

03 Eylül 2015 - 12 kez görüntülendi.
Ana Sayfa » Belediye » Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampı Öğrencilerinden Başkan Genç’e Ziyaret

yenisehir-gonullu-gencler

Yenişehir Belediyesi ve Gençlik Servisleri Merkezi’nin işbirliği ile düzenlenen Gönüllü Gençlik kampına katılan öğrenciler Başkan İbrahim Genç’i makamında ziyaret etti.

28 Ağustos – 13 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampı’na katılan öğrenciler, Yenişehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Alkol ve Madde Bağımlıları Tedavi Merkezi (AMATEM)’ de çevre düzenlemesi ve yeşillendirme çalışmalarına devam ediyor.

İspanya, Almanya, Japonya, Estonya, Fransa, Belçika ve Türkiye’den toplam 12 üniversite öğrencisi çalışmalarının yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklerde de bulunuyor. Irk, din, dil, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin tüm dünya gençliğinin katılımına açık olan Uluslararası Gençlik Kampı’nda öğrenciler hafta sonları hariç günde 5 saat çalışıyor. Şu anda Gökçebelen Mahallesi yeni Mersin Arena Stadyumu civarında bulunan AMATEM’ de, toprak çapalaması, çiçek, süs bitkisi, ağaç ve çim ekimi ile uğraşan öğrenciler hafta sonları ve boş zamanlarında Mersin’in tarihi ve turistik yerlerini geziyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, Bu kamp sayesinde değişik ülkelerden gelen öğrenciler, Mersin’in tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerini tanıma fırsatı buluyorlar. Bu sayede ülkemizin dışarıda tanıtılmasına dolaylı olarak katkıda bulunmuş oluyoruz. Dünya gençliğinin buluşmasını sağlayan kamp süresince gençlerin konaklama, yemek, gezi ve diğer tüm ihtiyaçları belediyemiz tarafından karşılanmaktadır.” dedi.

Gençlik kampına katılan yabancı öğrenciler de; Türkiye’de bulunmaktan ve Yenişehir Belediyesi’nin göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, ülkelerine döndüklerinde edindikleri iyi izlenimleri anlatacaklarını söylediler.

yenisehir-gonullu-gencler2

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Yazılım