Dolar : Alış : 5.6825 / Satış : 5.6928
Euro : Alış : 6.5678 / Satış : 6.5797
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vali Güzeloğlu’ndan 19 Mayıs Mesajı

18 Mayıs 2014 - 172 views
Ana Sayfa » Güncel » Vali Güzeloğlu’ndan 19 Mayıs Mesajı

hasan-basri-guzeloglu

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu yayınladığı mesajlar 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

19 Mayıs 1919 tarihi, aziz Türk Milleti ve ülkemiz için büyük bir geleceğe doğru atılan ilk adım olmuştur. Milli hafızamız için çok önemli bir gün olan 19 Mayıs, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün istiklal mücadelemizin meşalesini tutuşturduğu, milletimizin bağımsızlık yürüyüşünü başlattığı bir gündür.

19 Mayıs 1919’da başlayan istiklal mücadelemiz zaferle sonuçlanarak, eşsiz bir mücadele sonunda Cumhuriyetimizin temelleri atılmış ve bu kahramanlık destanı 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’le taçlanmıştır.

Aziz Milletimiz ve bilhassa gençlerimiz, 19 Mayıs ruhuyla birlikte istiklalimize ve istikbalimize, demokrasimize ve Cumhuriyetimize ilelebet sahip çıkacaktır. Çünkü istiklal şuuruyla yetişmiş olan gençlerimiz, istikbalimizin de sembolü ve güvencesidir. Türkiye’nin istikbali, Milletimizin umudu ve göz bebeği olan gençlerimizin omuzları üzerindedir. İnanıyorum ki gençlerimiz, tarihimizden aldıkları ilhamla medeniyet yürüyüşümüzü çok daha ileri mesafelere taşıyacaklardır. Genç Cumhuriyetimizin müjdecisi olan bu günün Cumhuriyetimizin gençlerine ve spora adanan bir bayram olarak armağan edilmesi de son derece anlamlıdır. Gençlerimizin yüzlerindeki ışıkta, gözlerindeki pırıltıda her geçen gün daha da güçlenen Türkiye’mizin aydınlık geleceğini görüyoruz. Gençlerimizi, Milletimizin en büyük zenginliği olarak kabul ediyor, onlara güveniyoruz, birlikte geleceği inşa ediyoruz. Kararları birlikte alıyor, adımları birlikte atıyoruz.

Bu bağlamda, gençlerimizin dışa açık, hoşgörülü, çevresine saygılı, Milletine sadık, gelenek ve göreneklere bağlı, modernleşmenin ancak demokrasiyle mümkün olduğu şuuruna sahip, çalışkan insanlar olmaları ve sağlıklı bireyler olarak yetişmesi bizim öncelikli hedeflerimizden biridir. Mersin’de de bu doğrultuda başlattığımız çalışmalar büyük bir hızla devam etmektedir. 17’inci Akdeniz Oyunları kapsamında ilimize kazandırılan spor tesisleri ile olimpiyatlara sporcu yetiştirme merkezi ilan edilen ilimizde çok daha büyük spor atılımlarını gerçekleştireceğimize ve burada yetişecek gençlerimizle; Türkiye’nin 2023 yılında dünyanın en büyük ve en güçlü ilk 10 ülkesi olma hedefine Mersin olarak daha büyük katkı sağlayacağımıza olan inancımı paylaşıyorum.

Bu vesileyle, Türk Gençliğine olan güvenimi bir kez daha yinelemek istiyor, hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. Büyük Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyorum. Siz sevgili gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı Manisa’nın Soma İlçesi’nde meydana gelen elim olay nedeniyle büyük bir buruklukla kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen elim olay milletçe hepimizi derinden yaralamış ve büyük bir üzüntüye boğmuştur. Ulusal yas ilan edilen ve milletçe acısını paylaştığımız hayatını kaybeden tüm madenci kardeşlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı ve sabır dileklerimi sunuyorum. Madenden yaralı kurtulan kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.

Hasan Basri GÜZELOĞLU

Mersin Valisi

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım