Dolar : Alış : 5.7794 / Satış : 5.7898
Euro : Alış : 6.6943 / Satış : 6.7064
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vali Güzeloğlu’ndan 23 Nisan Mesajı

21 Nisan 2014 - 66 views
Ana Sayfa » Güncel » Vali Güzeloğlu’ndan 23 Nisan Mesajı

23nisan-mersin-valisi

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, bayramın dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diledi.

Vali Güzeloğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Mesajında, 23 Nisan 1920’nin Türk milletinin işgal altındaki ülkede istiklal mücadelesini başlatarak egemenliğini eline aldığı, vatanına sahip çıktığı tarihi bir günü simgelediğini vurgulayan Güzeloğlu, “Bugün, milletin istiklalinin yine milletin azim ve kararıyla sağlandığı gündür. Küçükten büyüğe hepimizin büyük coşku yaşadığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 94’üncü yılını idrak edeceğimiz bugün, milletimiz için çağ dönümü anlamı taşımaktadır” dedi.

Türk milletinin, istiklal mücadelesinde topyekun hareket ederek, birlik ve beraberliğinden aldığı güçle imkansızı başardığının alıntı çizen Güzeloğlu, TBMM’nin bu tarihi süreci çok iyi yönettiğini ve milli mücadelenin kalbi olduğunu kaydetti. Güzeloğlu, “Yüce Meclis, varlığıyla, onurlu duruşuyla, cesur kararlarıyla, bu mücadeleyi yürütenlere güç verirken, aziz milletimizin de sesi, umudu ve rehberi olmuştur. Büyük askeri zaferleri kazanan, cumhuriyeti ilan eden ve onu demokrasiyle taçlandıran TBMM, gerçekleştirdiği reformlar ve aldığı tarihi kararlarla milletimizin makus talihini değiştirmiş, Türkiye’nin yarınlarını şekillendirmiştir. Bu yönüyle TBMM, demokrasimizin ve ulusal egemenliğin sembolü haline gelmiş, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu ilkesi de Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini oluşturmuştur” ifadelerini kullandı.

23 Nisan’ın aynı zamanda dünyadaki çeşitli ülke çocuklarının katılımıyla kutlanan ilk ve tek çocuk bayramı olduğuna dikkat çeken Güzeloğlu, şunları kaydetti: “Dünyada 23 Nisan’dan başka çocuklara armağan edilen hiçbir bayram yoktur. Devletimizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine yükselme hedefinin gelecekteki bekçileri, milletimizin aydınlık yarınlarının kucaklayıcısı çocuklarımız, en büyük zenginliğimiz ve umudumuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ilk Meclisimizin üyelerini ve milli mücadele kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyor, sevgili çocuklarımızın bayramlarını en içten duygularımla kutluyorum. Ayrıca bugünün dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyor ve dünyanın dört bir yanından ülkemize gelen çocukları sevgiyle kucaklıyorum.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım