Vali Güzeloğlu’ndan Ramazan Mesajı

0
193

hasan-basri-guzeloglu

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu yayınladığı mesajda “Oruç ile derin bir manevi iklimi; huzur iklimini, kardeşlik iklimini teneffüs edeceğimiz, 11 ayın sultanı bir Ramazan Ayı’na daha erişmenin, kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Ramazan kendinde olanı olmayana aktarma, yoksulu anlama ve anlamanın ötesinde yoksulluğuna çare olmaktır. Ramazan varlığından aktarma, esasen gönülden aktararak bir kardeşlik hukuku oluşturmaktır. Karşılıksız vermenin, gönülden gönüle akan bir köprünün imarında bulunmaktır Ramazan.

Oruç ile derin bir manevi iklimi; huzur iklimini, kardeşlik iklimini teneffüs edeceğimiz, 11 ayın sultanı bir Ramazan Ayı’na daha erişmenin, kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan, paylaşmak ve paylaşarak çoğalmak demektir. Bu anlayışla geçmiş bütün Ramazan ayları zarfında, millet olarak büyük bir dayanışma, yardımlaşma örneği sergiledik. Mahallemizde, sokağımızda, şehrimizde yardıma muhtaç olanların elinden tuttuk; ekmeğimizi, suyumuzu komşularımızla, ihtiyaç sahipleriyle paylaştık.

Bu bakımdan Mersin’de bu duyguların gelişmesi, yardımlaşmanın ve kucaklaşmanın güçlenmesi adına çok güzel organizasyonlar her Ramazan Ayı’nda yaşandı. “Gönül Sofraları’ kurduk, vatandaşlarımızla aynı ekmeği bölüştük, kardeşlik hukukumuzun gelişmesine katkıda bulunduk. Bir olmanın zenginliğine ulaştık. Bu yıl da Kaymakamlıklarımız aracılığıyla tespit edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza vakıflarımızca destekler verileceğini, onlara Devletimizin şefkat elinin uzatılacağını, kimsesi olmayanın kimsesi olacağımızı paylaşmak istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Ayı’nın aziz milletimiz başta olmak üzere tüm İslam âlemi ve tüm insanlık için sevgi, barış, kardeşlik ve huzura vesile olmasını Allah’tan diliyor, tüm hanelere, tüm gönüllere, ülkemize, İslam dünyasına ve insanlığa, huzur, saadet, selamet getirmesini; İslam âlemiyle birlikte tüm insanlığa hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Hasan Basri Güzeloğlu

Mersin Valisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here