Dolar : Alış : 5.6825 / Satış : 5.6928
Euro : Alış : 6.5678 / Satış : 6.5797
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yenişehir Belediye Meclisi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

07 Nisan 2014 - 191 views
Ana Sayfa » Foto Galeri » Yenişehir Belediye Meclisi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

yenisehir-belediye-meclis-toplantisi2

Yenişehir Belediyesi 30 Mart yerel seçimlerinin ardından ilk belediye meclis toplantısını 7 Nisan Pazartesi günü saat 11.00’de Belediye Meclis Salonunda yaptı ve gündem maddelerini görüştü.

Meclis Toplantısı Başkan İbrahim Genç Başkanlığında, meclis üyelerinin katılımıyla yapıldı. Yoklama ve açılışla başlayan Meclis Toplantısı, Meclis 1. Ve 2. Başkan vekillerinin seçimi ile devam etti. Yapılan gizli oylamayla meclis 1. Başkan vekilliğine Gülcan Kış, meclis 2. Başkan vekilliğine Davut Soylar seçildi.

Meclis katip üyeliğine Fatma Yüksel Akın, Yılmaz Ali Yılmaz, Encümen Üyeliğine Haydar Arıcan, Nail Okar, ve Erkan Dümer seçildi. Plan ve Bütçe, İmar, Eğitim-Kültür-Gençlik ve Çevre komisyonlarının oluşturulmasının ardından Gündemin 9. maddesi olan Yenişehir Belediye Başkanlığı ile Tüm belediyeler ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçiler Sendikası arasında yapılacak olan toplu iş sözleşmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili teklif oy birliği ile kabul edildi.

Yenişehir Belediye Meclisi, 2013 yılı faaliyet raporu ve 2013 mali yılına ait denetim komisyonu raporunun 11 Nisan Cuma günü saat 11’de görüşülmesi kararlaştırılarak sona erdi.

yenisehir-belediye-meclis-toplantisi3

 

Yenişehir Gündem

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım