Yenişehir Belediyesi Bu Yıl Da İftar Sofrası Kuruyor

0
58

yenisehir-belediye-iftar
Yenişehir Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan Ayı boyunca vatandaşlara iftar sofrası kuruyor.

Yenişehir Belediyesi’nin yıl boyunca Cumartesi, Pazar ve genel tatil günleri hariç ihtiyaç sahibi vatandaşlara yaptığı yemek yardımı, Ramazan ayı süresince de her gün Pirireis Mahallesi , Belediye Aşevi yanındaki basketbol sahasında kurulan iftar çadırında devam edecek.

Yaklaşık 1200 kişinin yararlanacağı İftar Sofrası Ramazan ayının ilk günü olan 28 Haziran Cumartesi günü başlayacak ve tüm Ramazan ayı boyunca devam edecek.

Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç konuyla ilgili yaptığı açıklamada ; Yardımlaşma ve dayanışmayı, toplumsal barışın en önemli öğelerinden biri olarak gören anlayışla hizmet veren aşevinde, sadece Ramazan ayı ile sınırlı olmadan yıl boyunca yemek dağıtımı sürdürülmektedir.Ramazan ayı süresince de kurduğumuz iftar sofrası ile tüm vatandaşlarımızın bir arada olmalarını sağlıyoruz. Amacımız tüm yıl olduğu gibi Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza elimizden geldiğince katkıda bulunmak, birlik ve beraberliğimizi pekiştirebilmektir.

Yenişehir Belediyesi Aşevi Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası gibi kamu kurum ve kuruluşların gıda desteği ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla ihtiyaç sahibi vatandaşların yemek ihtiyacını karşılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here