Yenişehir Belediyesi Hız Kesmiyor | Mersin Yenişehir Gündem İnternet Gazetesi
Dolar : Alış : 6.1360 / Satış : 6.1471
Euro : Alış : 6.9501 / Satış : 6.9626
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin33°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yenişehir Belediyesi Hız Kesmiyor

15 Ağustos 2014 - 116 views
Ana Sayfa » Güncel » Yenişehir Belediyesi Hız Kesmiyor

yenisehir-hiz-kesmiyor

(YELİZ KAYA/ Yeni Güney Özel Haber) 

Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, Yenişehir’in örnek bir şehir olmaya devam edeceğini belirtirken, yeni projeleri de hayata geçirmek için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Genç, Kocavilayet’te yaptıkları Bilim Sanat Merkezinin bittiğini ve faaliyete geçtiğini, ayrıca Yaşlılar Yaşam Merkezinin da yapımına başladıklarını ifade etti.

“TÜRKİYENİN ÖRNEK ŞEHİRİ”

Genç, “Yenişehir, sadece kentimizin değil, Türkiye’nin de örnek aldığı şehirlerden birisi. Alt yapısı, sosyal tesislerinin yansıra yapılaşması ile de örnek olmaya devam ediyor. Hedefimiz, Yenişehir’in yaşanabilir bir kent olarak devam etmesi. Günümüzde bütün Dünya’da belediyelere demokratik kurumların önde gelenlerinden biri gözü ile bakılır. Bunun başta gelen nedeni, yerel yönetimlerin, halkın kendi kendini yönetmesine olanak veren kurumlar olmasıdır” dedi.

KATILIMCILIK

Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, “Halk bunu kendi eliyle seçmiş olduğu organlar aracılığı ile yapar. Kuşku yok ki yerel yönetim organlarının salt seçimle oluşmasının öngörülmesi kurumların demokratik nitelik kazanmalarına yetmez. Gerçek bir halk katılımının da sağlanması gerekir. Bu da toplumdaki türlü katmanlara katılım yollarını açmakla olanaklıdır. Katılımcılık çağdaş belediyeciliğin yeni gücü haline getirilmelidir. Çağdaş Belediyeciliğin katılımcılık ve temsil gibi niteliklerinin en iyi belediyelerde gerçekleşeceği yadsınamaz bir gerçektir” diye konuştu.

“BELEDİYELER DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞIDIR”

Genç, “Çünkü belediyeler demokrasinin temel taşıdır. Bir yerel yönetim biriminde yaşayan insanların çağdaş, ortak ve yerel sorunlarını çözmek için kurulmuş sivil toplum örgütleri belediye olarak adlandırılır. Bu örgütlerin hukuka uygunluk açısından denetlenmesi saydam olmaları için yetmez. Bunun için kamuoyu denetiminin ön plana çıkarılması gerekir. Halkın bilgi ve denetimine açık olan belediyelerde savurganlık ve yolsuzluk olasılığı ortadan kalkar. Günümüzde çağdaş, katılımcı, şeffaf ve sosyal belediyecilik tüm yerel yöneticilerin temel hedefi olmalıdır” diye konuştu.

yeni-guney-gazetesi

Kaynak: http://www.yeniguney.net/haber/hiz-kesmiyor

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım