Yenişehir Belediyesi İşçileri Dayanışma Yemeğinde Buluştu

0
110

Yenişehir Belediyesi ve DİSK-Genel-İş Sendikası yapmış oldukları toplu iş sözleşmesinin 56.maddesine istinaden, belediye işçilerini birlik ve dayanışma yemeğinde bir araya getirdi.

Birlik ve Dayanışma Yemeğine CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, CHP Akdeniz İlçe Başkanı Mustafa Sekendur, Genel-İş Sendikası Mali Hizmetler Başkanı Çetin Çalışkan, TÜMBELSEN Mersin Şube Başkanı Mustafa Özbay, Kültür Sanat Sendikası Mersin Şube Başkanı İmam Özdemir, Genel-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy ve yöneticileri, belediye müdürleri ile çok sayıda işçi katıldı.

Genel-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy yaptığı açıklamada; Birincisini düzenlediğimiz bu birlik ve dayanışma yemeğinde emekçi arkadaşlarımızla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Böyle bir etkinlik yapma fikri işçi arkadaşlarımızın istek ve talepleri ile gerçekleşti. Bundan sonraki yıllarda bu etkinliklerimiz daha fazla katılımlı ve kapsamlı bir şekilde devam edecek, dedi.

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı da yaptığı açıklamada; Şu an burada çok sayıda taşeron işçi bulunuyor. Sizlere kadro verilmesi için mecliste elimizden gelen tüm çalışmayı yapıyoruz. Sizlerin de güç birliği yapmanız gerekiyor. Şu an çalışmış olduğunuz Yenişehir Belediyesi geçmişte bünyesinde çalışan tüm taşeron işçilerin tamamını kadroya alan Türkiye’deki tek belediyedir. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde işten çıkarılıp aylarca direnen işçileri belediye bünyesine alan yine Yenişehir Belediyesi olmuştur. Bu yüzden Yenişehir Belediyesi gibi belediyelerin sayısını arttırmamız gerekiyor. Ayrıca tüm emekçi arkadaşlarımın 1 Mayıs İşçi Bayramını kutluyorum, dedi.

yenisehir-isci2

yenisehir-isci-aytug-atici

yenisehir-isci3

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here