Dolar : Alış : 4.8000 / Satış : 4.8086
Euro : Alış : 5.5924 / Satış : 5.6025
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin33°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yenişehir Belediyesi Kışa Hazırlanıyor

02 Eylül 2014 - 153 views
Ana Sayfa » Güncel » Yenişehir Belediyesi Kışa Hazırlanıyor

yenisehir-belediyesi-kisa-hazirlaniyor1

Yenişehir Belediyesi, yağmur suyu drenaj çalışmalarına Güvenevler Mahallesi’nde devam ediyor.

Yenişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri geçen yıl yağan aşırı yağmurlarda bazı mahallelerde logarların taşması sebebi ile yaşanan sıkıntıları yapılan tahliye çalışmaları ile gidermişti. Bu yıl da aynı sıkıntıların tekrar yaşanmaması için, Güvenevler Mahallesi’nin bazı sokaklarında ana yağmur bağlantı borularının çaplarını büyüterek değiştiriyor.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç; Aşırı yağan yağmurlarda kuzeyden güney’e doğru inen yağmur sularının Güvenevler Mahallesi’nin belirli sokaklarında toplandığı görülmektedir. Yağmur suyu boru hatlarının aşırı yağmurlarda daha çabuk suyu tahliye etmesi için, mevcut ızgaralar değiştirilerek yeni modern kompozit ızgaralar konmuş olup, ana yağmur su hattına bağlantı boruları da daha büyük çaplı olarak yenilenmiştir.

Şunu herkesin bilmesi gerekir, doğal afetler karşısında hiçbir güç duramaz, ancak yapılan çalışmalarla zararı en aza indirilebiliriz. Bugün yapmış olduğumuz bu çalışmalarla aşırı yağışlarda sokaklarda yağmur suyunun birikmemesi önlenerek en kısa zamanda ana yağmur suyu hattına aktırılması sağlanacaktır, dedi.

yenisehir-belediyesi-kisa-hazirlaniyor2 yenisehir-belediyesi-kisa-hazirlaniyor3

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım