Dolar : Alış : 4.8000 / Satış : 4.8086
Euro : Alış : 5.5924 / Satış : 5.6025
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin33°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yenişehir Belediyesi Kurban Bayramına Hazır

18 Eylül 2015 - 157 views
Ana Sayfa » Belediye » Yenişehir Belediyesi Kurban Bayramına Hazır

yenisehir-kurban

Yenişehir Belediyesi 12 kurban kesim merkezi ve 1 kurban satış noktası ile vatandaşlara Kurban Bayramı süresince hizmet verecek.

Yenişehir Belediyesi tarafından görevlendirilen kasaplar küçükbaş kurban kesiminden 30 TL, büyükbaş kurban kesiminden 200 TL kesim ücreti alacaklar. Kurbanlarını kendileri kesmek isteyen vatandaşlar ise kurban kesim merkezlerinden ücretsiz olarak yararlanabilecekler.

Yenişehir Belediyesi Kurban Bayramına az bir süre kala kurban kesim alanları ile ilgili olarak çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kurban Bayramı süresince Yenişehir Belediyesi, kurban kesim merkezlerinde görev yapacak kasaplar belirlendi. Kurban Bayramı’nda ibadet maksadıyla kurban kesmek isteyen vatandaşlarımızın kurbanlarını dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun bir şekilde bizzat kesmelerine veya vekalet yolu ile görevli kasaplara kestirmelerine yardımcı olmak amacı ile düzenlenen 12 Kurban Kesim alanı şöyle:1-Barbaros Mahallesi Perşembe Pazarı, 2- Akkent Mahallesi Sempt Pazarı, 3- Dumlupınar Mahallesi Adese yanı, 4- Eski Yenişehir Belediye binası yanı, 5-Hürriyet Mahallesi dere boyu semt pazarı, 6- Yenişehir Belediyesi batısı, 7- Yenişehir İtfaiye Müfreze yanı, 8- Eğriçam Mahallesi Salı Pazarı, 9- Cemevi civarı, 10- Fuat Morel Semt Pazarı Mobil sistem Kesimli, 11- Çiftlikköy Mahallesi merkez, Deniz Mahallesi Kocavilayet Dolmuş Durağı yanı da hem kurban satış alanı hem de kurban kesim alanı olarak belirlendi. Ayrıca Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nce, açıkta, cadde ve sokaklarda kurban kesiminin kesinlikle yasak olduğu, Kurban Bayramı süresince yapılan denetimlerde aykırı hareket edenlere idari para cezası verileceği belirtildi.Yenişehir Belediyesi’nin hazırladığı ve vatandaşların hizmetine sunduğu Kurban Satış Alanı ve Kurban Kesim Merkezlerinde herhangi bir sorunla karşılaşıldığı takdirde vatandaşlar “Alo Zabıta 153” nolu telefona başvurabilirler.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım