Yenişehir Belediyesi Spor Salonu Amatör Sporculara Kapılarını Açtı

0
71

yenisehir-hentbol

Yenişehir Belediyesi tarafından yaptırılan “Yenişehir Belediyesi Spor Salonu” Amatör ve Profesyonel kulüplere antrenman ve maç yapma olanağı sunuyor.

Başkan İbrahim Genç; 2008 yılında gerçekleştirdiğimiz bu projemizle Avrupa düzeyinde yapılan turnuvalarla hem ülkemizin hem de Mersin’in tanıtımını yapma fırsatı bulduk. Uluslararası düzeydeki turnuvaların Mersin’de yapılmasının tek nedeni, 530 kişi kapasiteli salonumuzun Türkiye’de sadece hentbol çizgileri olan tek salon olmasıdır; Ayrıca yapmış olduğumuz bu salon bir çok Amatör ve Profesyonel spor kulübüne de ev sahipliği yapmaktadır. Amacımız gençlere spor yaptırarak hem amatör sporlara teşvik etmek hem de gençleri kötü alışkanlıklardan korumaktır. Çocuklarımız burada hem sporu seviyor hem de becerilerini geliştiriyorlar. Ayrıca dostluk kardeşlik ve birlikte yaşama duyguları da pekişmiş oluyor.

Biz Yenişehir Belediyesi olarak Amatör Spor Kulüplerine her zaman destek olmaktan son derece mutlu oluyoruz. Önümüzdeki yıllarda da spora desteklerimiz artarak devam edecektir, dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here