Yenişehir Belediyesi’nde İşçiler Sevindi

0
69

yenisehir-belediyesi-isci

(SEYRANİ SOLUĞAN – Mersin İmece Haber)

DİSK Genel-İş Sendikası’yla Yenişehir Belediyesi arasında devam eden ve 273 işçiyi kapsayan toplu sözleşmede işçilerin maaşlarına 1. yıl için aylık 530 Lira net, 2. ve 3. yıl için enflasyon üzerinde zamda anlaştı.

Yenişehir Belediyesi’nde toplu sözleşme süreci anlaşmayla bitti. DİSK Genel-İş Sendikası’yla Yenişehir Belediyesi arasında devam eden ve 273 işçiyi kapsayan toplu sözleşmede işçilerin maaşlarına 1. yıl için aylık 530 Lira net zam yapılırken, 2. ve 3. yıl için taraflar enflasyon üzerinde zamda anlaştı.

EMEK, PARAYALA ÖLÇÜLEMEZ

AKP hükümetiyle birlikte Türkiye’nin adeta taşeron cumhuriyeti haline geldiğini vurgulayan DİSK Genel-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy; “DİSK olarak toplu sözleşmelerde sadece ücret sendikacılığı yapmıyoruz. Emeğin değerinin de parayla ölçülmeyeceğini biliyoruz. Bugün Yenişehir Belediyesi’nde 273 işçi arkadaşımıza aylık net olarak 530 Lira zammı almayı başardık. Yenişehir Belediye Başkanı Sayın İbrahim Genç’e teşekkür ederiz” dedi.

ASGARİ ÜCRET KADAR OLSUN İSTERDİK

Toplu sözleşmenin her iki tarafa da hayırlı uğurlu olmasını temenni eden Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç ise “Belediyenin mali gücünü göz önüne alarak işçilerimizin maaşlarına yüzde 20’nin üzerinde zam yaptık. Geçen yıl da yüzde 36 zam yapmıştık. Bugün de hemen-hemen enflasyonunun 1 misli kadar fazlasını zam olarak işçilerimize verdik. Bunu bugüne kadar hiçbir belediye yapamadı. Yapan tek belediye biziz. Gönül isterdi ki bir asgari ücret kadar işçilerimize zam vermek ama gücümüz bu kadarına yetti” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here