Dolar : Alış : 5.6825 / Satış : 5.6928
Euro : Alış : 6.5678 / Satış : 6.5797
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yenişehir Belediyesi’nde Toplu Sözleşme Sevinci

25 Mart 2014 - 116 views
Ana Sayfa » Foto Galeri » Yenişehir Belediyesi’nde Toplu Sözleşme Sevinci

yenisehir-belediyesi-toplu-sözlesme1

Yenişehir Belediyesi ile Genel-İş Sendikası arasında 270 Belediye İşçisini kapsayan Toplu Sözleşme görüşmeleri tamamlandı ve düzenlenen bir törenle Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç ile DİSK-Genel-İş Sendikası Başkanı Kani Beko, Genel Sekreter Remzi Çalışkan, Toplu Sözleşme Genel Başkanı Mehmet Güleryüz, Genel İş Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy, Şube Mali Sekreteri Vakkas Kılınç ve belediye işçilerinin katıldığı bir törenle imzalandı.

Yenişehir Belediyesi ve Genel-İş Sendikası arasında devam eden Toplu Sözleşme görüşmeleri sona erdi. 01.03.2013 tarihinden itibaren işçilerin maaşlarını oluşturan ücret ve diğer tüm haklarına %30 ile%36 zam yapıldı. Yapılan ilave zamla en düşük işçi yevmiyesi 70.00 TL oldu.

Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç Toplu İş Sözleşmesi’nin imza töreninde yaptığı konuşmada; “Belediye imkanlarımızı zorlayarak her işçimize %30 ile %36 oranında zam yaptık. İşçilerimiz bu zammın çok daha fazlasını hak ediyorlar. Eğer bugün Yenişehir Belediyesi başarılı bir belediye ise bunu çalışan tüm memur ve işçi arkadaşlarımıza borçluyuz. Bundan sonrada hep beraber Yenişehirlilerin bizlerden beklediği hizmetleri üretmeye devam edeceğiz.” dedi.

DİSK-Genel-İş Sendikası Başkanı Kani Beko’da yaptığı açıklamada; “2004 yılında Mersin Yenişehir Belediyesi’nden gelen bir haber bizi oldukça heyecanlandırmıştı. Başkan Genç’in taşeronlaşmaya son verip tüm işçileri kadroya alacağı söyleniyordu. Bu haber üzerine biz o yılki toplantımızı Mersin’de yapma kararı aldık. O günden sonra gittiğimiz her yerde Yenişehir Belediyesi’ni örnek olarak gösterdik. Bugüne kadar emeğin ve emekçinin yanında olan Başkanımıza teşekkür ediyor, bu sözleşmenin tüm işçilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

yenisehir-belediyesi-toplu-sözlesme2

yenisehir-belediyesi-toplu-sözlesme3

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım