Yenişehir Belediyesi’nden “9. Cadde Rekreasyon Alanı”

0
46

yenisehir-belediyesi-9cadde-rekreasyon-alani

Yenişehir Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olan ”9. Cadde Rekreasyon Alanı” projelendirilerek  yapımına başlandı.

Yenişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce Limonluk  mahallesinde 9. cadde de 8.000 m2’lik alan rehabilite edilerek içerisinde basketbol sahası, dinlenme alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, kamelyalar, çocuk oyun alanları, fitness aletleri bulunan rekreasyon alanının yapımına başladı.

yenisehir-belediyesi-9cadde-rekreasyon-alani2

Günümüzde insanlar hayatlarının yaklaşık dörtte birini rekreasyon alanlarında geçirmektedir diyen Başkan İbrahim Genç: “Bireylerin sağlıklı yaşama istekleri, onları hem fiziksel hem de ruhsal olarak rahatlamalarına fırsat tanıyan rekreasyon faaliyetlerine yöneltmektedir. Bu nedenle gerçekleştirdiğimiz 9. cadde rekreasyon alanı projemizde de hassasiyetle davranarak genç, yaşlı tüm vatandaşlarımızın faydalanacağı, güzel vakit geçirebilecekleri yaşam alanı oluşturmak için yola çıktık. Biz bu proje ile modern ve estetik bir görünüm kazandırmayı hedeflemenin yanı sıra, görüntü kirliliğine sebep olan alanı düzenleyerek, kentsel yaşam alanına dönüştürülmesini sağlayacağız. Çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutarak, onları spora yönlendirerek enerjilerini bu alanda olumlu yönde kullanmalarını sağlamayı amaçlıyoruz.

Bu alanın aydınlatılması ve zaman ayarlı sulama sistemi de belediye ekiplerimiz tarafından yapılacaktır. Yapımı devam eden bu kentsel yaşam alanın günü birlik kullanıma yönelik eğlence ve dinlenme ihtiyaçlarının karşılanabileceği, keyifli bir buluşma noktası olacaktır” dedi.

Yenişehir Gündem

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here