Dolar : Alış : 5.7794 / Satış : 5.7898
Euro : Alış : 6.6943 / Satış : 6.7064
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yenişehir Belediyesi’nden ‘Bilim Sanat Merkezi’

30 Aralık 2014 - 99 views
Ana Sayfa » Bilim » Yenişehir Belediyesi’nden ‘Bilim Sanat Merkezi’

ibrahim-genc-bilim-sanat-merkezi1

Yenişehir Belediyesi’nin önemli projeleri arasında yer alan Bilim Sanat Merkezi için imzalar atıldı.

Mersin Valiliğinde yapılan imza törenine, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, Yenişehir Kaymakamı Mustafa Özarslan, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Çelebiyılmaz, İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Yusuf Duman, Şube Müdürü Murat Bağış ve çok sayıda basın mensupları katıldı.

Başkan İbrahim Genç yaptığı açıklamada; Biz bugüne kadarki yapmış olduğumuz çalışmalarda reklam yapmadık. Takdiri hep halkımıza bıraktık. Sadece bugünkü gibi gerekli olduğu zamanlarda basının karşısına çıktık. Kısa bir süre sonra yeni hizmet dönemimizde yapacağımız projelerimizden bazılarını kamuoyuna duyurmak için bir basın toplantısı düzenleyeceğiz. Tanıtacağımız bu projeler içinde Bilim Sanat Merkezi’ de olacak. Bu proje eğitim ile ilgili olduğu için, Türkiye’nin geleceği ile ilgili olduğu için birinci sıraya koyduk. Ocak ayı içerisinde ihale çalışmalarına başlayacağız. Bir yıl içerisin de de bu projeyi tamamlayıp eğitimin hizmetine sunmayı düşünüyoruz. Biz daima, belediyenin gelirlerini kamunun hizmetinde kullanmaya özen gösteren bir belediye olduk. Bu doğrultuda engelliler için de bir proje hazırladık. Yapacağımız Engelliler İş Geliştirme ve Eğitim Merkezi’nden tüm engelli gruplarımız yararlanabilecekler. Yaşlılar Yaşam Merkezi’ne çok önem veriyoruz, 18 dönüm arazi üzerine yapılacak bu tesiste 100’ün üzerinde yaşlı insanın yaşayabileceği 1+1 daireler yapacağız. İhtiyaç çok fazla olduğu için Yenişehir bölgesinde bir kreş yapacağız. Bilim Sanat Merkezi’nin yanında bir de Bilim Merkezi yapacağız. Bu konuyla ilgili Mersin Üniversitesi ile ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Bizim bu dönem için kamu oyuna söz verdiğimiz projemiz var. Hizmet süremiz içinde tüm bu projeleri tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız, dedi.

Mersin Valisi Özdemir Çakacak ‘ta yaptığı açıklamada; Kuşkusuz eğitim her işin başıdır. Her türlü sosyal ve kültürel gelişmenin temeli eğitimdir. Bu itibarla bizler ne kadar çağdaş tekniklerle eğitim verirsek, yavrularımızı donanımlı olarak geleceğe hazırlarsak ülkemizin de geleceği o denli parlak olacaktır. Yerel yönetimlerimiz ve hayırsever vatandaşlarımızın da desteğiyle eğitimde sahip olduğumuz imkanlar her geçen gün büyümektedir. Sayın belediye başkanımız daha önce üç adet okul yaparak eğitimin hizmetine sunmuş. Bilim Sanat Merkezi dördüncü okul oluyor, beşincisini de yapacağını kendisi belirtti. Bu duyarlılığından dolayı kendisini yürekten kutluyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılarının devamını diliyorum, dedi.

ibrahim-genc-bilim-sanat-merkezi2

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım