Yenişehir Belediyesi’nden Kış Mesaisi

0
21

Yenişehir Belediyesi Ekipleri yoğun kar yağışı sebebi ile Uzunkaş, Değirmençay, Kocahamzalı ve İnsu mahallelerinde kapanmış olan yolları açma çalışmalarını sürdürüyor.

Yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı Yenişehir ilçesinin kuzeyinde bulunan Değirmençay, Uzunkaş İnsu ve Kocahamzalı Mahallelerinde de hayatı olumsuz etkiledi. Yenişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri İlçenin yüksek kesimlerinde bulunan mahallelerinde kapanan yolları, ara sokakları, bağlantı yollarını açma çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

“Ülkemizi etkisi altına alan kar yağışı ve buzlanma, ilçemizin Uzunkaş Değirmençay, İnsu ve Kocahamzalı mahallelerini olumsuz etkiledi diyen Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç; Salı günü başlayan kar yağışı ile birlikte kötü hava koşullarına karşı tedbirli olan ekiplerimiz ulaşıma kapalı olan yolları açarak karla mücadeleye devam etmektedir. Meteorolojiden almış olduğumuz bilgiler neticesinde, günler öncesinden gerekli tedbirleri almamız, kapanan yollara hemen müdahale etmemizde önemli rol oynadı. Vatandaşlarımızın önümüzdeki bir, iki gün daha buzlanma tehlikesine karşı dikkatli olmaları gerektiğini dile getirdi”.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here