Dolar : Alış : 3.8872 / Satış : 3.8942
Euro : Alış : 4.5770 / Satış : 4.5853
HAVA DURUMU
hava durumu

Mersin17°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 53 Kategoride 931 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yenişehir Belediyesi’nden Uzunkaş’a Modern Park

20 Kasım 2014 - 29 kez görüntülendi.
Ana Sayfa » Güncel » Yenişehir Belediyesi’nden Uzunkaş’a Modern Park

uzunkas-park

Yenişehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Uzunkaş mahallesi içerisine çocuk oyun grupları, oturma grupları ve spor aletlerinin bulunduğu modern bir park yaptı.

Yenişehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yeni yasa ile sınırlarına dahil edilen Uzunkaş mahallesinde modern bir park inşa etti. Çocuk oyun alanları, spor aletleri, oturma grupları bulunan parkta pergolalar ve yürüyüş yolları da bulunuyor.

Başkan Genç yaptığı açıklamada ; “Yeni yasa ile 8 Köy ve 1 Belediye sınırlarımıza dahil edilerek hizmet ağımız genişlemiştir. Köy statüsünden mahalle statüsüne kavuşan yerlerimizde vatandaşlardan gelen istekler doğrultusunda park yapımına başladık. Belediye olarak yapılan hizmetlerde önceliği bu mahallelere vermeye özen gösteriyoruz, çünkü buralar uzun yıllar boyunca yol, asfalt, kaldırım ve park gibi belediye hizmetlerinden faydalanmamışlar.

Şu anda yapmış olduğumuz bu parkımızın yanında diğer mahallelerde de park yapım ve bakım çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı olmaları ve parklara ve yeşil alanlara kendi malları gibi sahip çıkmaları gerekiyor. Yeni parklar yapmak kadar yapılmış olanları korumak, bu bilinci geliştirmek hepimizin görevidir” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Yazılım