Yenişehir Kent Konseyi Engelliler Meclisi Oluşturuldu

0
66

kent-konseyi-engelliler-meclisi

Yenişehir Kent Konseyi’nde; Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Engelliler Meclisi oluşturarak, engellilerin sıkıntılarına çözüm arama amaçlı,15 Mayıs 2014 Perşembe günü saat 10:00 da Yenişehir Kent Konseyi binasında toplantı düzenlendi.

Toplantıya Yenişehir Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan, Yenişehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mahmut Alan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Dağ, Mersin Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Durmuş Köroğlu, Türkiye Görme Engelliler Derneği Mersin Şube Başkan Yardımcısı Abdullah Arslan, İşitme Engelliler Gençlik ve Spor Derneği Başkan Celal Ersin, Türkiye Sakatlar Derneği Mersin Spor Kulübü Yöneticisi Önder Ataç,  Alzheimer Derneği Mersin Şube Yöneticisi Ayşegül Şimşek,  Mersin İşitme Engelliler Spor Federasyonu Kulüpler Temsilcisi Metin Ünel, Mersin Görme Engelliler Derneği Başkanı M. Şükrü Demir, Engelli Hakları ve Engelsiz Gelecek Derneği Başkanı Alper Tolga Akkuş ve Başkan Yardımcısı Ali Rıza Özcan katıldı.

Kaymakam Dr. Özarslan; “Engelli kardeşlerimizin önündeki engelleri kaldırma noktasında bizim üzerimize düşen sorumluluklarımız var. İlçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımızın yaşam memmuniyetlerini ve yaşam kalitelerini geliştirmeyi sağlamak hepimizin görevidir. Yenişehir Kent Konseyi Engelliler Meclisi ile birlik ve beraberlik içinde engellilerin sorunlarına çözüm bulunabileceğinin ve projelerle toplumda engellilik konusunda farkındalık yaratabileceklerinin”  altını çizdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here