Dolar : Alış : 4.8000 / Satış : 4.8086
Euro : Alış : 5.5924 / Satış : 5.6025
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin33°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yenişehir Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı

09 Kasım 2015 - 101 views
Ana Sayfa » Güncel » Yenişehir Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı

yenisehir-kent-kosneyi

Yenişehir Kent Konseyi Yürütme Kurulu toplantısı,  Yenişehir Kent Konseyi binasında; Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, Kent Konseyi Başkanı S. Serhat Dövenci, Kent Konseyi Genel Sekreteri Hülya İnce ve yürütme kurulu üyelerinin çoğunluğunun katılımı ile yapıldı.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Hülya İnce, Genel Sekreterlik görevinden özel nedenlerinden dolayı ayrılmak zorunda olduğunu söyleyerek, 2 yıllık süre zarfında beraber görev aldığı tüm üyelere teşekkürlerini ilettikten sonra istifa dilekçesini sundu. Kent Konseyi Genel Sekreterliğine, Yönetim Kurulu Üyelerinin oy birliği ile Toros Üniversitesi Temsilcisi Erol Türedi seçildi.

Ardından gündem maddelerine geçildi.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nuran Doğaroğlu, Kent Konseyi binasında HABİTAT’ın ‘Güvenli İnternet Kullanımı’ adı altında ‘İnternetle Hayat Kolay’ projesinin gerçekleştirilebileceğini söyledi.

Öneri üyelerin oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Başkanı İbrahim Genç, Kadın Sığınma Evi ve AMATEM’in bitirildiğini, AMATEM’in Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine devredileceğini belirtti. Belediye olarak Yenişehir Bölgesinde 3 adet Anaokulu yapılıp teslim edildiğini söyledi. 4. okul projesine ise ‘Bilim ve Sanat Merkezi’ ile devam ettiklerini ve proje bitiminde Milli Eğitim’e tahsis edileceğini ayrıca ‘Yaşlı Yaşam Merkezi’ adı altında çok büyük bir projeye başladıklarını belirtti. Bu proje kapsamında da, tüm yaşlılarımıza ev rahatlığında ve içinde her türlü sosyal tesisi bulunan bir mekan sunacaklarını söyledi.

Yürütme kurulu üyelerinin kente ve kent sorunlarına ilişkin dilek ve temennilerinin ardından Kent Konseyi Başkanı S.Serhat Dövenci, toplantıya katılan Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç ile tüm üyelere teşekkür ederek, toplantıyı sonlandırdı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım