Yenişehir Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı

0
40

yenisehir-kent-kosneyi

Yenişehir Kent Konseyi Yürütme Kurulu toplantısı,  Yenişehir Kent Konseyi binasında; Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, Kent Konseyi Başkanı S. Serhat Dövenci, Kent Konseyi Genel Sekreteri Hülya İnce ve yürütme kurulu üyelerinin çoğunluğunun katılımı ile yapıldı.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Hülya İnce, Genel Sekreterlik görevinden özel nedenlerinden dolayı ayrılmak zorunda olduğunu söyleyerek, 2 yıllık süre zarfında beraber görev aldığı tüm üyelere teşekkürlerini ilettikten sonra istifa dilekçesini sundu. Kent Konseyi Genel Sekreterliğine, Yönetim Kurulu Üyelerinin oy birliği ile Toros Üniversitesi Temsilcisi Erol Türedi seçildi.

Ardından gündem maddelerine geçildi.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nuran Doğaroğlu, Kent Konseyi binasında HABİTAT’ın ‘Güvenli İnternet Kullanımı’ adı altında ‘İnternetle Hayat Kolay’ projesinin gerçekleştirilebileceğini söyledi.

Öneri üyelerin oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Başkanı İbrahim Genç, Kadın Sığınma Evi ve AMATEM’in bitirildiğini, AMATEM’in Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine devredileceğini belirtti. Belediye olarak Yenişehir Bölgesinde 3 adet Anaokulu yapılıp teslim edildiğini söyledi. 4. okul projesine ise ‘Bilim ve Sanat Merkezi’ ile devam ettiklerini ve proje bitiminde Milli Eğitim’e tahsis edileceğini ayrıca ‘Yaşlı Yaşam Merkezi’ adı altında çok büyük bir projeye başladıklarını belirtti. Bu proje kapsamında da, tüm yaşlılarımıza ev rahatlığında ve içinde her türlü sosyal tesisi bulunan bir mekan sunacaklarını söyledi.

Yürütme kurulu üyelerinin kente ve kent sorunlarına ilişkin dilek ve temennilerinin ardından Kent Konseyi Başkanı S.Serhat Dövenci, toplantıya katılan Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç ile tüm üyelere teşekkür ederek, toplantıyı sonlandırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here