Dolar : Alış : 5.7794 / Satış : 5.7898
Euro : Alış : 6.6943 / Satış : 6.7064
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yenişehir Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

01 Mayıs 2014 - 162 views
Ana Sayfa » Güncel » Yenişehir Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

yenisehir-muhtarlar

Yenişehir Kaymakamlığı tarafından, nüfus ve adres bildirimlerinin yapılması,Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğünce boşalan mütevelli heyeti üyelerin yerine üye seçilmesi konuları hakkında görüşülmek üzere; saat 14:00 de Mahmut Arslan Anadolu Lisesi Konferans Salonunda toplantı düzenlendi.

Toplantıya; Kaymakam Dr. Mustafa Özarslan Başkanlığında, İlçe Jandarma Komutanı J.Üstğm. Ümit Yıldız, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Akpınar, İlçe Yazı İşleri Müdürü H. Bilgehan Yavuz, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İlhan Kartal, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi  Dr. Hürsan Zorba, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Dağ, İlçe Müftüsü Ali Bingül, İlçe Nüfus Müdürü Bahattin Avcı, İlçe S.Y.D.Vakfı Müdürü Ayhan Aykut ve 31 Mahalle Muhtarı katıldı.

Toplantıda aşağıda belirtilen konular görüşülerek kararlar alındı:

  • ·   İlçemizde toplamda 8 Köy Muhtarlığı, Mahalle Muhtarlığına dönüşmesi sonucu Muhtarlarımıza yetki, görev ve sorumlulukları hakkında bilgiler verilerek aramıza katılan 9 yeni Mahalle Muhtarımız tebrik edilerek başarılarının devam etmesi temennisinde bulunuldu.
  • ·   Yaşlı, kimsesiz ve kendinden aciz vatandaşlarımızın olması durumunda bizzat Kaymakamlığımıza bilgi verilmesine bir kez daha vurgu yapılarak gerekli hassasiyet ve özenin gösterilmesi ve bu konularda tüm çalışanların dikkatinin çekilmesi istendi.
  • ·   Mahallelerde bulunan Sokak Aydınlatma lambalarının bir çoğunun yanmadığı bu konu hakkında TEDAŞ ile görüşüldüğü kısa zamanda yanmayan sokak lambalarının değiştirilerek geceleri  sokakların daha aydınlık olmasının sağlanacağı belirtildi.
  • ·   Havai Fişek atılması konusunda hangi alanların ve saat dilimlerinin belirlendiği ifade edilerek bu kurallara riayet edilesi gerektiği konusunda bilgiler verildikten sonra, konu ile ilgili hassasiyet gösterilmesi istendi.
  • ·    Kaymakamlığımız ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce başlatılan “Sizin İçin Geldik Programı” kapsamında bir çok vatandaşımıza ulaşıldığı ve ulaşılmaya devam edildiği, İlçemizde 41 adet metruk bina tespit edildiği ve bunların yıkılması konusunda Yenişehir Belediye Başkanlığı ile gerekli yazışmaların yapıldığı ve ayrıca terk edilmiş araçların çekilmesi konusunda belirleme çalışmalarının yapılarak ilgili araçların çekileceği hususunda bilgi verilerek görüş ve temennilerde bulunuldu.
  • · Okul kayıt döneminde Mahalle Muhtarları ile Okul Yönetimleri arasında hinterlant sınırlarının belirlenmesine dayalı öğrenci alımlarında daha koordineli çalışılması yönünde görüş kaydedildi.
  • ·   İlçemizde sadece 5 Mahallede Cami bulunmadığı bu mahallelerde Cami yapılamamasının en büyük sebebinin arazi yeri tahsisi olduğu, Hz. Mikdat Camii altında iki ayrı cenaze taziye yeri bulunduğu bu yerlerin her zaman vatandaşlarımızın kullanımına açık olduğu belirtildi.
  • ·   Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğünde, boşalan mütevelli heyeti üyeliğine seçim sonucu, Kocavilayet Mahalle Muhtarı Mehmet Melcik seçildi.

Toplantı; koordinasyon içinde çalışmak için katılımcıların iyi niyet dilekleri ile sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım