Yenişehir’de Çocuk Koruma Kurulu Toplantısı Yapıldı

0
35

cocuk-koruma-kurulu

Çocuk Koruma Kanununa göre verilen koruyucu ve destekleyici tedbirlerin yerine getirilmesi amacıyla oluşturulan, Yenişehir İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı Yenişehir Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan Başkanlığında 03/06/2014 Salı günü saat 10:00’da Kaymakamlık Makamında gerçekleştirildi.

Toplantıya Yenişehir Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan’ın yanı sıra, Yenişehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Alan, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üstğ. Ümit Yıldız, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Salih Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Dağ, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fatih Dinç, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Uz.Dr. Hürsan Zorba, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ayhan Aykut, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü İrfan Akkar katıldı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Hıdır Akkılıç, 5395 Çocuk Koruma Kanununa göre verilen tedbirlerin yerine getirilmesi amacıyla, Yenişehir ilçesine bağlı okullarda öğrenim gören ve eğitim tedbiri uygulanan öğrenciler ile özel kreş ve gündüz bakım evlerinde barınan çocuklar ile ilgili bilgilendirme yaptı. Toplantıda; danışmanlık, bakım, eğitim ve barınma tedbiri uygulanan çocukların takibi, dilencilik yapan çocuklar ile ilgili yasal işlemler ve yapılan çalışmalar gözden geçirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here