Yenişehir’de Çöp Konteynerleri Açıkta Kalmayacak

0
40

yenisehir-cop1

Yenişehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri iş yerlerinin yoğun olduğu yerlerde çöp konteynerlerinin koku ve görüntü kirliliğine yol açmaması için çelik kasa içerisinde muhafaza etmeye başladı.

Temizlik Müdürlüğü ekipleri, Yenişehir sınırları içerisinde bulunan 32 mahalledeki tüm sokaklarda bulunan yaklaşık 5.500 çöp konteynerinden günlük 250 ton çöp ve atık toplayıp bunları katı atık depolama tesislerine götürmektedir. Ayrıca yaz aylarında vatandaşların rahatsız olmamaları için çöp konteynerlerini, konteyner yıkama aracı ile dezenfekte eden ekipler şimdi de koku ve görüntü kirliliğini en aza indirmek için çöp konteynerlerini çelik kasa içerisinde muhafaza etmeye başladı.

Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç yaptığı açıklamada; Yaz aylarını karşıladığımız bu günlerde vatandaşlarımızın sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleri için temizlik çalışmalarımıza özen gösteriyoruz. Atıkların yoğun olduğu mahallelerde ki çöp konteynerlerini çelik kasa içerisine alarak böcek, haşere, kötü kokuların ve görüntü kirliliğinin önüne geçmeyi hedefliyoruz. Şantiyemizde üretmiş olduğumuz kasaları pilot bölge olarak seçtiğimiz mahallelere yerleştiriyoruz. Bu uygulamadan beklediğimiz verimi ve ilgiyi alırsak diğer mahallelerimize de bu çelik kasalardan yerleştirmeye devam edeceğiz, dedi.

yenisehir-cop2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here