Yenişehir’de Çöp Konteynerleri Yıkanıyor

0
62

yenisehir-belediyesi-cop-konteyner

Yenişehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri İlçe sınırları içerisindeki mahalle, cadde ve sokaklarda bulunan çöp konteynerlerinin temizliğini sağlamak amacıyla çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Yenişehir sınırları içerisindeki mahallelerde bulunan çöp konteynerleri belli bir plan ve program dahilinde özel bir ekip tarafından her gün yıkanarak dezenfekte edildiğini dile getiren Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri, hava sıcaklıklarının yüksek olması nedeniyle çalışmalarını bir kat daha arttırdıklarını, günde yaklaşık 70 konteynerin yıkandığını ve eskiyen, yıpranan ve hijyenik özelliği kaybolan konteynerlerin yenilendiğini belirttiler.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, Yazın en sıcak günlerini yaşadığımız bu günlerde vatandaşlarımızın sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmeleri için temizlik çalışmalarımıza özen gösteriyoruz. Halkımızın yoğun yaşadığı yerlerde, koku ve görüntü kirliliğini en aza indirmek için çöp konteynerlerini çelik kasa içerisinde muhafaza etmeye başladık, ayrıca ekiplerimiz konteynerleri, yıkama araçları ile de sürekli dezenfekte etmektedirler.

Bölgede yaşayan vatandaşlarımızdan, çöpleri poşetlere koyarak konteynerlere atmalarını, içerisine yakıcı ve yanıcı madde koymamalarını istiyoruz’’ dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here