Dolar : Alış : 6.2671 / Satış : 6.2784
Euro : Alış : 7.3794 / Satış : 7.3927
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin32°CAçık

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yenişehir’de Dilenci Sorununa Çözüm Aranıyor

12 Haziran 2014 - 128 views
Ana Sayfa » Güncel » Yenişehir’de Dilenci Sorununa Çözüm Aranıyor

yenisehir-dilenci-onlem

Yenişehir Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan tarafından ilçede özellikle; Muğdat Cami, 45 Evler Cami, Dumlupınar Lisesi önü, Hilton Oteli civarı, Palm City kavşağı civarlarında ve açık pazar yerlerini mesken tutan dilencilerin engellenmesi konusunda Kaymakamlık Makamında bir toplantı düzenlendi.

Toplantıya Yenişehir Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan başta olmak üzere; Yenişehir Belediye Başkan Yardımcısı Hayrullah Yücesoy, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Akpınar, İlçe Yazı İşleri Müdürü H. Bilgehan Yavuz, İlçe SYDV Müdürü Ayhan Aykut, Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürü Ekrem Tor ve İlçe Müftü Vekili Abdülvahap Gözcü katıldı.

Kaymakam Dr. Özarslan; “Doğrudan para isteyen dilenciler bu isteklerini yerine getirirken fiziksel engellerini kullanmakta ya da engelli birisiyle birlikte dilenmekteler. Çoğunluğu oluşturan bir kısım ise küçük yaştaki çocuklarla birlikte dilenmekte ve vatandaşların merhamet duygularını istismar etmektedir. Dilencilerin engellenmesi için emniyet, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfı ve zabıta ekipleri koordineli bir şekilde çalışmalıdırlar. Arı gibi, karınca gibi didinen-çalışan insanları çoğaltmalıyız. Cami önlerinde, kavşaklarda tembellikten dilenen insanları da alışkanlıklarından vazgeçirmek zorundayız. Kaldı ki yoksul–muhtaç insanlarımıza vakıf olarak yardım veriyoruz, onların yanındayız. Ancak hem vakıftan yararlanmak, hem de halkımızın merhamet duygularını istismar etmek olmaz. Özellikle küçük çocukları dilenciliğe sevk eden ebeveynlerin kendileri ile ilgili adli işlem yapılması yönünde başvuru yapacağız” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım