Dolar : Alış : 3.8277 / Satış : 3.8346
Euro : Alış : 4.5086 / Satış : 4.5167
HAVA DURUMU
hava durumu

Mersin20°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 53 Kategoride 932 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yenişehir’de TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisi

20 Mayıs 2014 - 151 kez görüntülendi.
Ana Sayfa » Bilim » Yenişehir’de TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisi

24kasim

07-16 Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarında, Yenişehir ilçesinde bulunan; Eyüp Aygar Fen Lisesi, Mersin Anadolu Lisesi, Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi, Yahya Akel Fen Lisesi, Pirireis  Ortaokulu ve 24 Kasım Ortaokulu olmak üzere  6 okulda toplam 215 proje sergilendi.

Öğrencilerin hazırlamış oldukları TÜBİTAK destekli birbirinden ilginç projelerin sergilendiği Bilim Fuarlarının açılışına; Yenişehir Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan başta olmak üzere, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Dağ, Şube Müdürleri, çok sayıda kurum ve daire amiri ile öğrenci ve veliler katıldı.

Fuarın açılışında konuşma yapan Yenişehir Kaymakamı Dr.Mustafa Özarslan; “ TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın öğrencilere çok şey kattığını, proje sayesinde öğrenciler; yaparak, eğlenerek öğrenmeyi gerçekleştirdiler.Bu çalışmaları yapmak ve sunmak, çocuklarımız için gurur verici bir durum. Hem okullarımız adına hem de çocuklarımızın geleceğine etki etmesi açısından, bilimin ışığında bazı şeyleri yapabilme becerisi kazanmış olmaları önemli bir kazanım” diye belirtti.

Birbirinden ilginç proje stantlarını gezen Kaymakam Dr. Özarslan, hazırlanan projeler ve projelerin işlevine ilişkin öğrencilerden bilgiler alırken emeği geçen öğrenci, öğretmen ve idarecilere teşekkür etti.

eyupaygar

pirireis1

pirireis2

sbl1

ykl2

ykl33

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Yazılım