Yenişehir’de Yeşil Alan ve Park Sayısı Hızla Artıyor

0
67

yenisehir-yesil-alan-park

Yenişehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, mevcut parkların bakım ve yeşillendirme çalışmalarının yanı sıra, yeni park yapımı ile kaldırımlarda ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince, Çiftlikköy Mahallesi içerisinde çocuk oyun grubu, voleybol sahası, fitness aletleri, pergoleler, oturma grupları ve yürüyüş yollarının bulunduğu park’ın yapımı tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Ayrıca Menteş Mah. İstemihan Talay cad. üzerinde ve Çiftlikköy mahallesinde yapımı tamamlanan 2 adet mesire alanı da vatandaşların kullanımına sunuldu.

Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç; “Yol ve kaldırım çalışmalarının tamamlanmasının ardından, Park Bahçeler Müdürlüğü Ekiplerimiz de kendi fidanlığımızda ürettikleri mevsimlik çiçek ve fidanları yeşil alanlarımıza ve parklarımıza dikim çalışmalarına ara vermeden devam etmektedirler. Yenişehir Belediyesi olarak yeni yeşil alanlar oluşturmanın yanı sıra mevcut parkların bakım onarım çalışmalarına da devam ediyoruz”, dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here