Yenişehirspor’un Hedefi Plaf-Off

0
64

Mersin Süper Amatör Ligi’nde mücadele eden Yenişehirspor, kalan 7 maçını kazanıp, play off’a kalmak istiyor.

Kulüp Başkanı Serhat Yıldırım, “Sezon başında hedefimiz play off’a kalmaktı. Şu anda play off içindeyiz. Genç ve yetenekli oyuncularımız var. İnşallah sezon sonunda hedefimize de ulaşmış olacağız. Belediyeler amatör spora destek vermeli. Maalesef Yenişehir Belediyesi destek vermediği gibi idman sahası için bizden para alıyor” dedi.

Geçen yıl çıktığı Süper Amatör Ligi’nin ilk yılında istediği başarıyı yakalayamayan Yenişehirspor, bu sene üst sıralarda yer almak istiyor. 14 takımın yer aldığı ligde, 19 maçını geride bırakan Yenişehir ekibi, bu maçlardan 8 galibiyet, 5 beraberlik, 6 mağlubiyet alarak 29 puan toplayarak 6. sırada yer alıyor. Ligde 7 maçı kalan Yenişehispor, bu maçları kazanıp play-off oynamak istiyor.

Takımın son durumuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yenişehirspor Kulübü Başkanı Serhat Yıldırım, sezon başında genç ve yetenekli bir takım kurduklarını ifade ederek, “Geçen yıl bu ligde ilk kez mücadele ettik. O yıl tecrübesizliğimizden dolayı ligi istediğimiz gibi bitiremedik. Bu yıl daha çok genç ve yetenekli oyunculardan bir kadro oluşturmayı planladık ve öyle yaptık. Birde burayı bir aile kulübüne çevirmek istedik. Oyuncular kendi arasında ağabey kardeş gibi futbol oynasınlar, diğer takımlara örnek olsunlar istedik. Bunu da büyük oranda başardığımızı düşünüyorum. Oyuncuların hepsi birbirine saygılı, hocalarına saygılı davranıyorlar. Tabi bunların yanında sportif başarı anlamında da bazı hedefler koyduk. Sezon başında play-off’a kalma hedefimiz vardı. Şu anda play-off içindeyiz. Ligde 7 maçımızı kaldı. Biz bu maçları kazanıp, play-off maçlarında daha üst sıralarda yer alarak başlamak istiyoruz. Çünkü oyuncularımız gerçekten daha iyi yerde olmayı hak ediyorlar. Sezon başından beri çok yoğun idman yaptılar. Bunun karşılığını almalarını istiyorum. Onların alın terlerinin boşa gitmemesini istiyorum. Ben oyuncularımın hepsine güveniyorum. İnşallah kalan maçlardan en iyi sonucu alıp, play-off’da güzel işler yapacaklardır” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here