‘Zübük’ Oyuncularından Forum Mersin’de Söyleşi

0
26

zubuk-soylesi-forum

Forum Mersin, Aziz Nesin’in 100. doğum gününde efsane yazarın ölümsüz eseri Zübük’ü sahneye uyarlayan Nedim Saban’ı ve oyunun değerli oyuncularını Mersinli tiyatro severlerle bir araya getiriyor.

Mersin ve çevre illerin alışveriş ve yaşam merkezi Forum Mersin, usta yazar Aziz Nesin’i 100. doğum gününün kutlandığı 2015 yılında, unutulmaz eseri ‘Zübük’ü sahneye taşıyan oyuncuları ağırlamaya hazırlanıyor.

Nedim Saban, Türkiye’nin en önemli yazarlarından biri olan Aziz Nesin’in unutulmaz eseri ‘Zübük’ü tiyatroya uyarlayarak sahneye taşıdı. Bundan 34 yıl önce Kemal Sunal’ın canlandırdığı, her dönemin bir mihenk taşı olma özelliği taşıyan ‘Zübük’ karakterini bugün tiyatro sahnesinde, günümüzün önemli oyuncularından Tuna Orhan üstlendi.

30 Mart Pazar günü saat 17.00’de Forum Mersin B Blok zemin katta tiyatro severlerle buluşacak ‘Zübük’ oyuncuları, hayranlarıyla birlikte Aziz Nesin’i anacak. Katılımcıların sorularını yanıtlayacak oyuncular, gerçekleştirilecek söyleşinin ardından hayranlarına imza dağıtacak.

İbrahim Zübükzade’nin siyasette önlenemez yükselişinin hikâyesi sahnede

Siyasi hayatına küçük bir ilçede başlayarak, milletvekilliğine kadar yükselen “İbrahim Zübükzade”, çevresindeki herkesi kandırmış, halkın manevi değerleri ve inançlarını sömürerek siyasette yükselmeye başlamıştır. Bu önlenemez yükselişi durdurmak isteyenler, son çare olarak onu daha da yükselterek, Ankara’ya göndermeye karar verir. Ancak Zübük, nereye giderse gitsin bela olmaya devam eder.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here